xovincent xovincent
  • 24-08-2018
  • Mathematics
contestada

letty bought 8 12-packs of soda for a total cost of $24 what did each pack of soda cost

Respuesta :

mytoecold mytoecold
  • 24-08-2018
192$ dollars that's what I got
Answer Link
Grinder Grinder
  • 24-08-2018
Each pack of soda cost $3. It's just 24÷8=3.
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. If you want a bachelor’s degree, you should go to: A. A four-year college or university B. A vocational or technical school C. An
Think about how Charlie’s point of view impacted how the story was told. Choose one or more of the progress reports and rewrite the specific events from the poi
The average speed of a runner in an 800 meter race was 7.0 meters per second.How long did it take the runner to complete the race?
please help! what is the domain of this function
We all like different things, so it doesn't really matter how you compose a photograph. im taking the test right now I NEED ANSWERS!
hey guys i need help answer ALL of the following questions ONLY HELP IF YOU ARE SUPER GOOD AT MATH thank you
Why do we celebrate mole day.
The Martin family went out to dinner. Their total was $125.80. They left an 18% tip How much did they leave as a tip? *
What is the purpose of this sentence? Lock the door on your way out A.) to ask a question B.) to make a statement C.) to give an order D.) to express feeling
What disease was tragic in Poe's life?