gabby2345
gabby2345 gabby2345
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

if a jar of peanut butter cost $4.69 how much would it cost to buy $36

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-03-2016
for 36 dollars, you would get 7 jars. This is b/c 36 dollars divided by $4.69, is 7
To buy 36 jars you would need $168.84 This is b/c 36 times $4.69 is $168.84
Hope that helped

Answer Link

Otras preguntas

2/3c = d (solve for c)
PLSSSS HELP!!!! ILL MARK BRAINLIEST!!!! The dashed triangle is a dilation image of the solid triangle with the center at the origin. Is the dilation an enlargem
is 0.378 a terminating or repeating decimal
HELP THIS IS URGENT!!!!!!!!! 25 POINTS Explain why Montesquieu felt that the government of England was extremely successful?
- 8(- 3.3) multiply (-3.3) how many times? Move from 0 to where ? Product:_____
Work out the area of the shaded shape.
Casey went to Bellas bakery order three mango smoothies for $4.25 and three chocolate covered cherries for $.75 how much money did he spend
Find the inputs for the following functions with the given outputs. if there is no possible input for the given output explain why not A. x=?f(x)=3x-7 f(x)=-1B.
can someone please help explain this to me?
9. Sometimes social groups will collaborate with one another. What is the BEST example of this type of behavior?