nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Brainliest will be given!!! Which quotations from the excerpt provide evidence to support the claim that governments have responded to criticism delivered throu
Select the correct answer. Which of the following tests could be safely used to distinguish a strong base from a weak base? A. taste B. touch C. litmus pa
Rationalise the denominator 5 by√7-√5
This developmental disability has been portrayed in film as an extreme condition associated with insanity and being possessed by the devil
What is the value of x?
Which type of energy is generated from natural resources such as sunlight rain and wind???
A box without a top is made from a rectangular piece of cardboard, with dimensions 25 inches by 20 inches, by cutting out square corners with side length x inch
1. What is the relationship between the Ice Age climate and the land bridge between Asia and the Americas? 2. What do scientists think is the reason that people
I need help with this problem PLEASE HELP!!
Can I please get some help on this question