jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

How was the family central to the Puritan community?
What is the basic ratio for 120:150
what is 9/10 - 1/15 ?
Is the quotient of two irrational numbers sometime, always, or never irrational number?
someone help, investment problems!!mee ha invested $2500, part at 8% per annum  and the rest at 12% per annum. in 1 year, the two parts earned equal amounts of
what is 3,490,000 in scientific notation
what is 6.51 divided by 3 estimated
How can fact families and multiplication facts help you divide
1)      Um número somado com sua quarta parte é igual a 80. Qual é esse número?
How can you determine if two ratios are equal or equivalent?