kiwi6352
kiwi6352 kiwi6352
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

I need an answer pls!

I need an answer pls class=

Respuesta :

randomperson77
randomperson77 randomperson77
  • 24-10-2020

Answer:

$0.60

Step-by-step explanation:

Well, to find the cost of one cookie, we have to divide 9 by 15.

9/15=.6

.6 as cents is 60 cents.

Each cookie costs 60 cents.

Hope this helped you!! Have a wonderful day ^^

Answer Link
nvelez2008
nvelez2008 nvelez2008
  • 24-10-2020

Answer:

0.6 Cents per cookie

Step-by-step explanation:

If you divide the cost by 15 you'll get 0.6 Cents.

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

Find the first three iterates of the fiction for the given initial value F(x)=x+2, x0=0
Find the first three iterates of the fiction for the given initial value F(x)=x+2, x0=0
Is paper biotic, or abiotic ?
Three consecutive numbers have a combined sum of 654. Name the smallest of the three largest numbers.
what does prime meridian mean
Puritans believed that salvation depended on...
Can some one please help me anyone????
what is the nearest inhabited area to the amazon rainforest
Write the number 345,000 in two other ways
the midwest is one region of the United states. what characteristics make it a region