anna48855 anna48855
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

3. Use the rules for long division to divide 262 by 9.
A. 28
B. 30
C. 29r1
D. 29

Respuesta :

Otras preguntas

Mcdonald's and the products it sells are part of a global-scale food chain involving hundreds of thousands of suppliers who grow, raise, and manufacture product
\kjnzK XKMCV KM VKSCMV QLQAn K
Can someone help me with this please it would be a big help
Why can the pueblo revolt be seen as a watershed event in spanish colonial history?
3. For questions 3 and 4, write an equation and solve. y decreased by 23 is 52.9 (1 point) 52.9 – 23 = y; y = 29.9 y – 52.9 = 23; y = 75.9 y – 23 = 52.9; y = 75
Suppose there are 20 people in a room. each of those 20 shakes hands exactly once with everyone else. how many handshakes take place?
You are driving along a straight path with 100km/h for 46 minutes. How far do you get?
In a certain grocery store, strawberries cost $4.48 per pound ( 4.48 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
the three basic economic systems are traditional, nontraditional, and market. True or false?
Which verb form is used to indicate the perfect tense? a. verb + -ed b. be + verb + -ing c. have + been + verb + -ing d. have + verb + -ed