kennedykaylee943 kennedykaylee943
  • 25-08-2022
  • Mathematics
contestada

. The cost of a container of grapes is $2.40 and the cost of peaches
is $0.45 per pound. After Karen bought (x - 3) container of grapes
and y pounds of peaches, she had $5 left. How much money did she
have at first?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the value of the expression when a = 5 and b = 3? 4a^2 5b^3 a. 55 b. 74 c. 81 d. 145
I've been given the following questions to hear (through audio) and respond in negative form. 1. Est-ce que les étudiant mange tout restaurant? 2. Le proffeseur
Which sentence is correctly punctuated? Do you like it when parents say, "It's for your own good?". Do you like it when parents say, "It's for your own good"? D
Why is Pluto not a planet
A signature-based countermeasure to malware?
Why did the Homestead Act prompt a lot of people to head westward? A. Settlers were provided with a house and a horse. B. They heard there were many minerals
what's the first step of the scientific method
Which component is an example of skill-related fitness?
The tightening of credit and a sharp decrease in farm prices touched off the Panic of 1819. a. True b. False
regarding Indonesia, which of the following statements is false