karlaposas2437 karlaposas2437
  • 25-08-2022
  • Business
contestada

When 18,000 units are produced variable costs are $40 per unit and total costs are $989,000. what are the total costs when 23,000 units are produced?

Respuesta :

Otras preguntas

A hallway measuring 90 feet x 7 feet requires 1/2 a fluid ounce of cleaning solution per square foot. How much cleaning solution is required to clean the hallwa
Alicia has a gold bracelet and a silver bracelet. She has a black ring, a blue ring, a brown ring, and a white ring. She also has a gold necklace and a silver n
I need help solving x^2+3xy-y^2=12 and x^2-y^2=-12
If a 25 ft rope is cut into two sections with one section 4 times as long as the other section, how long is the shorter piece?
Which pair of angle measures satisfy the condition sin J = cos K?
what will be the effect on the loudness of sound if the amptitude is doubled and halved?
3. find the domain and range of a) 3x-2y+7=0i think in y-intercept form it is y=3/2x + 7/2
If abx - 5 = 0, what is x in terms of a and b?
9 students volunteer for a committee. how many different 2-person committees can be chosen?
Find the other endpoint of a line segment with the given midpoint and one endpoint. midpoint (11/2,17/2) and the endpoint is (2,9)