gabrielskaggs1 gabrielskaggs1
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

One month, a homeowner used 150 units of gas and 520 units of electric for a total cost of $84.20. The
next month, 210 units of gas
405 units of electric were used for a total cost of $82.35. Find the
cost per unit of gas and electric.

Respuesta :

Otras preguntas

abscond : flee :: A. ascertain : forget B. concise : cut C. discern : hide D. abhor : detest
(6x to 2nd power -3x -7) (2x +5)
A bowling ball has a total diameter of 8.5 in. It consists of 2 parts. The inside is a spherical core with a diameter of 6 in.Surrounding the core is a layer of
Evaluate y = x – 11 when x = –1.
how do you solve this. Recklesss randy drives down the road at 48mi/h. Looking down to send a text to his gf he takes his eyes off the road for 5.4 sec. what is
2n^2+12n+10=0 complete the square
A coffee shop uses 4 liters of milk everyday. If they have 15 liters of milk in the refrigerator, after how many days will they need to purchase more?
raphael paid $158 for a camera during a 75% off sale. what was the cameras regular price?
Give one example of a short-term and long-term health effect of tobacco use
which desert lies along the south west coast of Africa