hrt4bin hrt4bin
  • 21-09-2022
  • Chemistry
contestada


8. A 9.7 ounce milk shake costs $3.45. There are 16 ounces in a pound. Determine the cost of a 5.5kg milkshake.

(454g per pound)
(10^-3 kilo unit = 1 unit)

8 A 97 ounce milk shake costs 345 There are 16 ounces in a pound Determine the cost of a 55kg milkshake 454g per pound 103 kilo unit 1 unit class=

Respuesta :

Otras preguntas

What is 2.4x =48 equal
The analysis of how people relate to each other is known as
buying stock on margin remained profitable as long as
The word the is a definite article in English
which of the following causes a tumor to form
Who wrote the first modern chemical textbook?
3 1 whole numbers ^ 1 2 -- - -- 3 3
Read the passage from “I Know Why the Caged Bird Sings.” For nearly a year, I sopped around the house, the Store, the school and the church, like an old biscuit
Wendy plans to run her first 5k in two months, and she needs to prepare. She has a busy schedule, though, and needs to select the best activity for her heart he
why is it important to thin the blood of someone having a heart attack, but not for someone having a stroke?