chrismudenge chrismudenge
  • 21-09-2022
  • History
contestada

There are 16 circles and 12 squares. What is the simplest ratio of squares to total shapes?

Respuesta :

Otras preguntas

John's radio cost him 4 times as much as Nathan's. Both radios together cost $125. What was the cost of each?
Let f(x)= -2x+3 Find f(-x)
i don’t want to have lived in vain like most people i want to go on living even after my death meaning?
Yumi takes 5/12 of an hour to complete 50 math problems Eric is able to complete 48 math problems in 2/5 an hour which students can complete math problems great
Tony says to multiply 219×3, you multiply 2×3, 1×3 and 9×3, then add the products.. Explain Tony's error.How would you help Tony understand how to correctly mul
Zoey paid $18.60 in sales tax on tips for her dinner the sales tax rate is 11% you tip 20% what was the price of Zoe‘s dinner before sales tax and tip
An airplane has its auto pilot set to fly in a direction of 40 degrees at a speed of 320 mph. The wind is blowing the airplane towards a direction of 130 degree
Which movement do you think would face the most difficulties ahead? Abolition or Women’s issues? Why?
Read the excerpt from "Early Victorian Tea Set” by Neil MacGregor.As it got cheaper, tea also spread rapidly to the working classes. By 1800, as foreigners rema
A package of 4 pairs of insulated socks costs $22.76. What is the unit price of the pair of socks?