vanessagallegos7745 vanessagallegos7745
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce package? a. $0.32 b. $0.56 c. $1.78 d. $3.24 please select the best answer from the choices provided a b c d

Respuesta :

Otras preguntas

What is one advantage that helped the North to win the Civil War? A. Better military leadership when the war began B. A warmer climate C. Mo
1.) Divide $80 among three people so that the second will have twice as much as the first, and the third will have $5 less than the second. 2.) Justin has $50,
Write a fraction that is equivalent to a terminating decimal between .5 and .75
what are the abiotic elements of the ocean? :) :) :) :)
The table shows there are 24 number of books Salvador has read.Find the ratio of mystery books 10 to the total. Explain its meaning
What is one major result of the completion of Erie Canal
5 sentences with the word clarify. Please Thanks
Is a carbohydrate or a lipid more likely to be a good source of energy for an organism? Why?
How many times does six go into forty-eight?
differentiate of the square root of x plus sqaure root of x plus square root of x