dorothy88f dorothy88f
  • 25-09-2022
  • Mathematics
contestada

K
If your car gets 30 miles per gallon, how much does it cost to drive 320 miles when gasoline costs $2.80 per gallon?
The cost is $
(Simplify your answer. Round to the nearest cent as needed.)

Respuesta :

Otras preguntas

why were roads significant to the roman republic and ancient cultures and religions of the same time period
find the cube of 0.5
Can you help me with the first two questions?
which ratio is the same proportion as 36:64 in fraction
If 3(4x+8)=12, then x=
If n is even, which of the following cannot be odd? a) n + 3 b) 3n c) n² - 1, Can you please explain with some details?
What word means able to work properly while using less energy
sale price $25 original price $40 what percent.represents the discount that received when buying the sweater
Briefly describe he function of the cell parts (organelles)
The sum 9/10 and 1/32 is less than or greater than 1?