sosototo1896 sosototo1896
  • 25-09-2022
  • Mathematics
contestada

A water hose cost 3.60 per meter. Sam buys a 4.5 m long hose. how much does sam pay?

Respuesta :

Otras preguntas

The mass of a quantity of NiCl2 is 24.6 g. How many formula units are in the sample? A. 1.1 3 1023 NiCl2 formula units B. 1.9 3 1027 NiCl2 formula units C.
Which of the following lists correctly summarizes the main functions of proteins in the human body? Energy storage, structural support, providing insulation, e
Ab= 6 + cd solve for a
I really need help with this
Samantha has 112 ft of yarn. She wants to cut the yarn into equal pieces to give her 18 students. How much yarn will she give each student? ft ft ft ft
Ray BA and BC are opposite rays, and Ray BE bisects
1. The school band sells carnations on Valentine's Day for $2 each. They buy the carnations from a florist for $0.50 each, plus a $16 delivery charge. a. Write
Triangle ABC is shown below. Triangle ABC; line passes through points D, B, and E Given: ∆ABC Prove: All three angles of ∆ABC add up to 180°. The flow chart wit
i dont know the answer helppp with 16
How did the first people to arrive in the Americas support themselves? 1) by fishing 2) by gathering 3) by hunting big animals 4) by hunting small animals