darcylookbaddie darcylookbaddie
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

3. 40 ounces of granola costs $6.52
a. How much does granola cost per ounce? (Give your answer to the nearest cent.) pleasee help

Respuesta :

Otras preguntas

the building blocks of mRNA are called a _______. ​
Mimi wants to conclude her essay by motivating her readers to take action. Which of the following statements should she insert after sentence 29 to accomplish t
Solve the following inequality for x, then describe what the graph would look like.
50/5=? show me something cute EX:
a doctor charges $60 per home visit plus an additional $12.50 per hour. He arrives at the patients home at 10:30 am. The final bill for the visit is $97.50. Wha
How did winning control of islands in the Pacific help the United States win the war? O A. The United States could use the islands to launch an invasion into Ja
Pls help! I know it's not much points but I rlly need help! How do I translate this into an equation: Seven times the difference of a number and 4 is no more th
Oscar is planning to paint his house. For stability, the foot of his 17-foot ladder should be placed 4 feet from the house. How far up the side of the house wil
Prior to WWII, where was there a civil war taking place in Europe?
the poem and the question are up can somebody answer it?