abbysims72
abbysims72 abbysims72
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Bob buys a vase for $15 and spends $2 per flower.
4) Write an equation to represent the cost of buying flowers.

Respuesta :

Otras preguntas

plz help will mark brainliest algebra
Which statement is true of viruses? They make their own energy. They reproduce themselves. They produce cellular proteins. They are cellular parasit
The thermometer hanging on Jessica’s patio reads 18°C on a cool autumn day. The temperature on Jessica’s patio in Fahrenheit is °F. Use this formula to convert
HELP ME PLEASE!!! 10 POINTS!!!!!!!! Magadh set up the city of Patna because it was a good place to battle with other kingdoms, why? A. It was a good place to f
Why are the outlets in homes never wired in series? What problems might this present?
How many solutions does the equation 3x-2x+4=2+x+2 have?
Which of these are healthy dating norms? Select the two correct answers. A. Both people should compromise on decisions. B. Both people should violate
what equation represents a vertical line that passes through the point (4,-2)
The Union Pacific and Central Pacific railroads were granted "right of way." What was included in this permission? A. ownership of the land surrounding their
Earthworms like the one scene here 11 saw your bunny wondered how changes in the moisture content of the Soil would affect the movement of the worms he want to