mkmz mkmz
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is 2.23 The cost of 24 oranges and 12 apples is $8.04. Find the cost of each fruit

Respuesta :

Otras preguntas

Earl _______ go to the game today.* cantcan'tcan 'ntcant'
Assign two variables for each problem, and write the equations. Do not solve. In the Alice High School band, the number of trumpet players is 4 times the number
what is the definition of drizzle
Who was euryalus in Latin?
Mil gramos es un ___
What is fresh mass in plants?
Grasshoppers have a(n) exoskeleton hydroskeleton endoskeleton, tapeworms have a(n) exoskeleton endoskeleton hydroskeleton, and crocodiles have a(n) endoskeleton
Marisol receives total employee benefits that are 14.5% of her gross annual pay. If Marisol has a gross annual pay of $50,000, how much in total employee benefi
Simplify by dividing negative five over eight divided by negative three over four.Simplify by dividing negative five over eight divided by negative three over f
a glass laboratory flask is filled with gas at 27° C and 0.94 atm pressure, sealed and then heated to 141°C. what is the pressure inside the flask? p= .......