jesusfigu68 jesusfigu68
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada


A student worked 55 hr during a week one summer. The student earned $5 20 per hour for the first 40 hr and $7.80 per hour for overtime.
How much did the student earn during the week?

Respuesta :

Otras preguntas

What damage did the u.s. military inflict on the japanese?
Are the data shown in this line plot skewed left, skewed right, or not skewed?
The middle east is considered a region because it shares a common culture. which three items most accurately identify the shared characteristics of that culture
If f(x) = 2x3 - 4x2 + 2, and g(x) = x3 - 2x2 - 2x + 4, then f(x) - g(x) =
Stevens fancy bottles cost $3.57 the cost of each bottle is the same what is the cost of each bottle
Mannerism has been interpreted as an artistic expression of the unsettled _______ and ___________ conditions in europe. a. catholic; protestant b. political;
When you are lost in the woods, you have to think of your _______ needs first, like water and shelter.
english question below
3/7 to fill a large glass. How many glasses can be filled using 50 cartons of milk
In Beowulf, why does Beowulf sail with his chosen companions to Hrothgar’s kingdom? a. to bring home treasures from that rich kingdom b. to help Hrothgar by des