jmasa2001
jmasa2001 jmasa2001
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

Evergreen Landscaping bought 7 tons of topsoil, 6 tons of mulch, and 3 tons of pea gravel for $3270. The next week the firm bought 5 tons of topsoil, 5 tons of mulch, and 5 tons of pea gravel for $3015. Pea gravel costs $28 less per ton than topsoil. Find the cost per ton for each item.​

Respuesta :

Otras preguntas

short notes about health services and facilities
A book store is having a sale. The book Bart wants was originally priced at 14.99. The book is now 10.04.by what percentage was the price reduced
Go head guys it’s to get the points.
You also learn what it takes to make money: a lot of effort. What is the verb in this sentence?
JustsumDORITOEZ answer the question or comments if u see this.
What is the greatest common factor of 28 and 42.
This is the main character of the story, and is someone who is often isolated, both physically and emotionally.
Mouse is .....ware.​
1.1 Activation Lee cuidadosamente el siguiente párrafo acerca de la contaminación atmosférica ambiental (contaminantes primarios y secundarios) y responde las
Find the circumference of the circle. Use π ≈ 3.14 5cm