robinsontemiko3655 robinsontemiko3655
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

you have one type of chocolate that sells for $3.00/lb and another type of chocolate that sells for $6.30/lb. you would like to have 6.6 lbs of a chocolate mixture that sells for $4.80/lb. how much of each chocolate will you need to obtain the desired mixture?

Respuesta :

Otras preguntas

What are all the possible 4-digit codes you can make with the numbers 7, 0, 9, and 3?
94.3 ÷10 2 Which of these shows and explain the correct location of the decimal point when the expression is evaluated? Select three that apply. The expression
Which of the following is not true about both Hektor and Achilleus? A) They exhibit physical strength and courage. B) They promise to honor cultural burial cust
Describe and correct the error in using properties of parallelograms.
Why did African Americans migrate to the north during this time
hello I love u any one ​
1500, 4.25%, 4yearshelp please
the change in weather is what causes the change in seasons?
Tell me the answer please.
Solve for x in the figure below 332x + 3041​