syvxno syvxno
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Caroline buys 5 rubbers and 5 crayons for £10.

Elliot buys 1 rubber and 2 crayons for £2.75.

Work out the cost of one rubber and one crayon.

Respuesta :

Otras preguntas

How much work must be done on a 1,000-kg car to increase its speed from 1 m/s to 2 m/s
Find the measure of angle a and b?
Based on what you know about Anglo-Saxon culture, why do you think Hrothgar's lieutenant/watchman reacted the way he did upon meeting Beowulf and his men?
7. Name several mountain groups which help form the Appalachian Mountains.
Why was France motivated to help the American colonists?
Triangle FDE is a rotation of a scalene triangle ABC. Which statement is correct?
Please can you help me with this equation-5/6e - 2/3e = -24e=I need a whole number for this answer, not a fraction
The following passage appears on a website: Gorillas may look threatening, but they are peaceful and family-oriented animals. They are the largest of all primat
Daguerre developed a photographic image of a Polish sheet of silver plated
Name four (4) inventions (and their inventors) of the industrial revolution