zyir827 zyir827
  • 23-12-2022
  • Mathematics
contestada

9 apples and 6 oranges cost $33. 18 apples and 20 oranges cost $80. how much does one apple and one orange cost?

Respuesta :

Otras preguntas

In which one of the following sentences is the number written correctly? A The college has an endowment of more than $187 million. B The parcel of land was ad
What features distinguish anthropoids from strepsirrhines
who comes up with ideas for laws?
What do ancient India and ancient Egypt have in common?
Why did the Marbury v. madison case happen?
who comes up with ideas for laws?
plant roots can grow through cracks and what?
Joe has been keeping track of his cellular phone bills for the last two months. The bill for the first mont was $38.00 for 100 minutes of usage. The bill for th
what caused people of many different religious groups to settle in the middle colonies
Joe has been keeping track of his cellular phone bills for the last two months. The bill for the first mont was $38.00 for 100 minutes of usage. The bill for th