marcjayenriquez2217 marcjayenriquez2217
  • 24-12-2022
  • Mathematics
contestada

If the jumping price is $18. 50 per hour and the fee for socks is $3. 25 , what is the total cost, in dollars, for the 5 friends to jump for one hour?.

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following statements is/are correct? i. One mole of a substance contains as many particles as exactly 12 u of carbon-12 ii. A mole of iodine atoms
what was the best answer of all daddy understand at the end of the story ? ​
In the excerpt from Nectar in a Sieve, which of the following describes one important way that Rukamni and Nathan are different from each other? a) Rukmani is v
In June, Eddy takes his young son, Tony, to the local zoo for the fourth time that year. As they drive along the path heading to the entrance, there is a large
2) Explain how speed is important in today's world. Also, explain how speed is used by businesses today:
Liptastix sells lip balm sticks. Suppose the current Liptastix process has an average stick weight of 4.24 grams with a standard deviation of 0.06 grams. Liptas
9. Find the sum. 4 2/3 + 1/2 = ☐ A. 5 % / C. 6½ B. 6 1613 D. 6 1/2 2/3​
Rewrite John Quincy Adam diary entry to explain. How he felt about the Missouri compromise
The Nut Shack sells hazelnuts for 6.20 per pound and peanuts for5.40 per pound. How much of each type should be purchased?
Correct my mistake by researching the information the sentence in bold has incorrect information The north region is almost completely ringed by mountain ranges