rachaels7983 rachaels7983
  • 23-05-2023
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 6 apples for $4.69. The apples were selling for $4.79 per kilogram. Which is the best approximation for the average mass of each of these apples? (Also, a multi choice question)
A. 20g B. 160g C. 180g D. 200g

Respuesta :

Otras preguntas

ILL GIVE BRAINLIEST HELP
The thermometer in the paper shows the greatest increase in temperature because black all wavelengths of visible light. The thermometer in the paper shows th
Cost behavior is considered linear whenever ______. . a) the difference between cost and activity is zero a straight line approximates b) the relationship bet
Answer this question please.​
Which system brings warm air up from low latitudes over land or sea?
<< < 1 2 Which of the following options best describes a bar graph? A graph that uses ines to compare two sets of data. A graph of each data point that
help lol i am slow im not good with math
Describe the difference between an atom and a molecule or compound.
5. How many years does the first 10 yards represent? What events are within the first 10 yards of the football field from the TODAY end zone? Explain what this
Which choice has eukaryotic plant cells? E. coli salmonella muscle carrot I know its obvious just checking my work