adrienelepp adrienelepp
  • 25-05-2023
  • Mathematics
contestada

Oliver spends $200 to produce some pineapples. He is able to sell each one for $6. If p represents the number of pineapples he must sell to make a profit, write an inequality and solve for p. Do not round your answer.

Respuesta :

Otras preguntas

On January 8, the end of the first weekly pay period of the year, Regis Company's payroll register showed that its employees earned $26,760 of office salaries a
for all natural n (n²-1) is divisible by​
Para cubrir un tejado rectangular de 29,7 m de largo ,se gastaron 24 552 locetas de 25cm x19 cm las cuales pierden al colocarse la 1/5 parte de su extensión efi
The conflict in Kashmir is rooted primarily in... a) religion b) class c) resources d) language
I WILL ALWAYS MARK THE FIRST ANSWER THE BRAINLIEST
What is the length of AC? Please help!!!!
What is the slope of the line shown below? 10 (6,2) 10 (-2,-3) 10 10- O A. olm O B. LOCO O c. D. O 100 Helpppppp
Can someone please help me
Plastic knives are sold in packs of 15 for 32p. Plastic forks are sold in packs of 12 for 43p. Sam wants to buy the same number of forks as knives. What is the
are export tariffs illegal in the United States?