daltoncruzen daltoncruzen
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

At a cost of $4 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $1.30?

Respuesta :

Otras preguntas

Hydrogen ion concentration in vinegar
What was the name of the dynasty Kublai khan announced in 1271? a. yuan dynasty b. song dynasty c. ming dynasty d. Mongolian dynasty
Which development during the Renaissance helped MOST to cause the Protestant Reformation? a.criticism of traditional authority b.increased interest in wo
"Small islands not capable of protecting themselves are the proper objects for kingdoms to take under their care; but there is something very absurd in supposin
How would the War Powers Act have impacted President Truman's initial ability to deploy US soldiers into the Korean War? a.) It would have granted him more po
1. Choose the correct plural form of la niña. A. las niños . B. las niñas C. la niñas D. los niñas 2. Los niños est
What does using indirect quotations allow a writer to do?
Which of the following examples best describe using a lever? A. unscrewing a lid from a jar B. turning a screw with a drill C. pulling a box off the grou
Perform the operation. Give the answer in a + bi form. ( 2 − 6i )( 3 + i )
How can strict construction best be described? A. literal interpretation of the Constitution B. process by which Supreme Court justices reach a decision C.