verdelusjanessa verdelusjanessa
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of sponges costs $2.16. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

There are 40 boys in a computer club. The ratio of girls to boys is 2 to 5. How many girls are in the club?
7.97 rounding to benchmarks estimate
Whose son became Pope Leo X in 1515?
Under the Articles of Confederation, why would Congress find it difficult to go to war against another country?
__________ is defined as a gathering of people, often for a specific purpose.
A repair bill for your car is $553. The parts cost $265. The labor cost is $48 per hour. Write and solve an equation to find the number of hours t of labor spen
what city located near 30s latitude, 30e longitude ?
The following atoms are all variations of the element carbon: 12C, 13C, and 14C due to differing numbers of neutrons. What are these variations called? a. Mole
An ostrich that is 180 inches tall is 20 inches taller than 4 times the height of a kiwi. what is the height of a kiwi in inches?
By 30,000 BC neanderthals had been replaced by ________