turvadeconfi809 turvadeconfi809
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

2 kg de plátanos y 3 kg de manzanas cuestan 6,70 € por otra parte 1 kg de manzanas y 3 kg de plátanos cuestan 5, 15 € ¿cuánto cuesta el kilogramo de manzanas?¿ y el de plátanos ?

Respuesta :

Otras preguntas

What do all the molecules in the table have in common?
square root of 2 blank 1.8 repeating
how many moles of aluminum ions are present In 0.50 moles of al2so4)3​
When asked why a chlorine atom gains one electron to form an anion with a 1- charge, a classmate answered, "Because noble gas configurations are stable." Is thi
please help me with this
Deandre is saving money to buy a game. So far he has saved $15, which is one-third of the total cost of the game. How much does the game cost?
solve for y 53=y-47.4 whats the answer
a store has 108 boxes of model cars each box contains 18 cars how many cars does the store have in all
what is 10000 + 1357= 12 points giveaway
please help me with this and explain