brinak47081 brinak47081
  • 26-02-2024
  • Mathematics
contestada

Caleb paid $4.50 for 12 bagels. Which of the following have unit price for bagels greater than the unit price?
a) $2.25 for 6 bagels
b) $5.50 for 15 bagels
c) $3.75 for 10 bagels
d) $7.20 for 18 bagels

Respuesta :

Otras preguntas

An aircraft has 116 seats.Th airline has found from long experience that on average 2.5%of people who have brought tickets for a flight do not arrive for that f
What does the phrase "¿Qué desayunas?" mean in English?
how was France drawn into world war 1
50% of all the cakes Lucy bakes that week were party cakes 1-5 fruit cakes and remainder were sponge cakes what percentage of cakes were sponge cakes
Why did slavery start in the United States? How long did it last for?
Is a canned soft drink in fl. oz. , cup , pt, qt, or gal. ? PLEASE HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Robert complained that he had a "ton" of homework. There is a and b (a) Was asking How many pounds is in a ton? Already got that, 2000 lbs (b) What is the prob
Cesar bought 2 bottles of juice that each hold 2 quarts and another bottle that holds 1 1/2 gallons of juice. How many quarts of juice did he buy?
What does bonjour mean? I fell stupid!
if you roll a number cube 12 times, about how many times would you expect NOT to roll a 5 or 6?