claytedd2156 claytedd2156
  • 22-03-2024
  • Mathematics
contestada

4 spoons and 3 forks cost 15. 4 dollars. 4 spoons and 1 forks cost 13 dollars. Find the cost of 5 forks? Find the cost of 5 forks.

Respuesta :

Otras preguntas

Napoleon adhered to which Enlightenment principle?
In terms of political power, African Americans in the South during Reconstruction a. decided not to participate in government because they felt it wouldn't mak
is 1/3 greater than 5/6
Which one of the following types of stretching is largely impractical for most exercisers? A. Static B. Dynamic C. Ballistic D. PNF
Help!!!!!! Can you give me a fun & interesting fact about John Berkeley please?
Which two storylines can be correctly categorized as science fiction? A 5-year-old child tells his parents about his past life that he can remember clearly. A n
As a police officer, you can use psychological coercion but not physical coercion. true or false
Describe and correct the error in finding the solution to 8p (>/=) -7 8p (>/=)-7 8p/8 (=) -7/8 p (=) -7/8
which is a better deal $160 for 5g or $315 for 9g and what is the unit rate for the better deal
how do you solve r-119=70