yuvraj5057 yuvraj5057
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

jodi is purchasing some candy. the cost is reese $4.40 for 20 0nces and snickers $3.75 for 15 ounces. how much will she pay for 5 ounces of reeses and 8 ouncs of snickers

Respuesta :

Otras preguntas

Summarize the way plants store extra sugar
Argue your support for the North to include accurate details about causes and effects of the war and your reasons for fighting for the Union. Describe how the o
what are the kinds of formulas to remember in 8th grade?
in a 4*100m relay race,tota track length is 200m and time taken by one particular group is 50.2sec. ehat is the average speed and average velocity of that group
The following 3-D object is composed of identical cubes. The volume of the 3-D object is 56cm cubed. The surface area of the 3-D object is a) 30cm squaredb) 60c
why does alaska have really long days during some times of the year and really short days during other times?
1/6 of a ship's crew are engineers, 1/4 are stewards and the rest are soldiers. if there are 48 crew members in all, how many sailors are on the board of the sh
How do you multiply 5/12 times 2/9?
Short Essay On Rainy Season In India
in the given figure , the value of x is