kimberlygutierrez699 kimberlygutierrez699
  • 23-04-2024
  • Mathematics
contestada

elise pays 4.32 for 9 apples. she used the equation y = 0.48x to help her calculate how much wold the apples cost

Respuesta :

Otras preguntas

Simplify: –3(x – 5) – 8(y + 2) + (–3)(6 – 4b) A. –3x –8y – 12b – 15 B. –3x –8y + 12b + 15 C. –3x –8y + 12b + 20 D. –3x –8y + 12b – 19
Read the sentence. I regret buying the cheap TV at the electronics sale because it barely lasted a week before the screen went black and the volume stopped work
what did martin luther do in response to this disagreement? What was initial reaction.
What is 7x -2=26 I need help
round 845/001 to the nearest thousand
What type of person is being depicted in the cartoon shown above?
Which of the following statements is true? A.Fusion splits atoms. B.Uranium 235 is produced from fission. C.The heat from stars is created by fusion. D.Enrico F
what are the subunits called that make up carbohydrates?
make a list of 25 different integer calculations that equal 36 including addition, subtraction, multiplication, and division
32 over 36 in simplest form