jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

nce upon a midnight dreary, while I pondered, weak and weary, Over many a quaint and curious volume of forgotten lore— While I nodded, nearly napping, suddenly
The Aztecs adopted which aspects of maya civilization?
What is inflation? Select the best answer from the choices provided. A. when a particular product becomes more expensive over time B. when a particular p
Think about the information presented in the video. How has Brazil tried to ease poverty in its largest city? What are some benefits of this plan? What are some
Sales tax in City A is 20%. Han paid $14 for his meal before tax. What is the total price of his meal after tax?
What is the value of the expression 2 point 8 multiplied by 10 to the power of 7 over 1 point 4 multiplied by 10 to the power of 3? 2.0 ⋅ 104 2.0 ⋅ 1010 1.4
solve (3x+8)(y^2+4) dx +4
Which points define the solution set
What did fruit merchants and u.s. foreign-policy makers have in common? apex?
Halle has 36 feathers, 48 acorns, and 60 agates. She wants to put all of these items into bowls with the same number of feathers, acorns, and agates in each bow