AniyahCalvin
AniyahCalvin AniyahCalvin
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

8 pencils cost $3.44.What is the unit rate of one pencil?

Respuesta :

jkmckinney51 jkmckinney51
  • 25-10-2017
that would be 0.43 cents per pencil
Answer Link
maxg5011
maxg5011 maxg5011
  • 25-10-2017
$0.43 you use division to find your answer
3.44/8=0.43
Answer Link

Otras preguntas

Hi I would really iike if someone helped me with this homework that I have I don't understand. an aquarium in the shape of a parallelepiped ABCDEFGH length AB =
Help please, thanks. :)
One reason the fugitive slave act of 1850 angered northearners was that it
hi can you help me with this ​
Which are required of a thesis statement for an informative essay check all that apply
Please help. Thank you
is hydrogen a gas or metal? or both?
What type of relationship exists between the clownfish and the sea anemone?
The local parts shop buys a machine that cost $500,000. Its value depreciates exponentially each year by 10%. What is the machines value after 5 years?
I need help to pass... social studies