jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

how does the automated system improve the effciency andvtimeliness of financial statements
Please help! Which painter of the Romantic movement was inspired by exotic lands and by revolutionary struggles for freedom? A. Eugene Delacroix B. Ludwig
Landscape orientation means the printout is across the length (height) of the page. true or false
count and tell how many. Trace the number. use counters to show the number 12. draw the counters. look at the counters you drew. How many ones are in the ten fr
he Salt Law made it illegal for Indians to gather or _________ salt.
he Salt Law made it illegal for Indians to gather or _________ salt.
It can be dangerous for a pregnant woman to change the litter box. Please select the best answer from the choices provided. T F
The Cold War earned its name because a. most of it took place in the north of the Soviet Union. b. the most important p21 took place during the winter. c. it
_____ is the nonpersonal, paid communication a company places to influence consumer purchases. a. Advergaming b. Advertising c. Publicity d. A sponsorship
In a constitutional democracy, when enforcing the criminal law: a. a. officials are restricted by the law of criminal procedure. b. b. officials are restric