iqbalkamal iqbalkamal
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

7 pounds of grapes cost 10.43.how much does 3 pound cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2016
So what you would do is divide $10.43 by 7 and multiply that answer by 3.

$10.43 divide 7 = $1.49 and then $1.49 x 3 = $4.47. Therefore the answer would be $4.47.
Hope that helps!
Answer Link

Otras preguntas

Write an essay about a party in a dormitory at night
The principle of environmental sustainability states that: Group of answer choices A strong, just, and wealthy society can be consistent with a clean environmen
what is the book in spanish
Suppose that the equilibrium price and quantity for 1 bedroom apartments in Orange County is $2,000 and 250,000 respectively. What is the most likely outcome fr
Công thức xác định tuổi thọ KL
Solve 60 ÷ 5(1 + 1(1 + 1))
do the two trapezoids in the figure appear to be similar? why or why not?
a recent survey shows that 16% of college students have dogs and 38% have an HBO subscription. assuming these two events are independent, what is the probabilit
Can YALL help real quick please ?!?!
(_____) est-ce que tu trouves ce pantalon ? – Il est joli, non ? Select one: a. Comment b. Quelle c. Quel d. Combien