mikaaretuo
mikaaretuo mikaaretuo
  • 21-05-2018
  • Mathematics
contestada

HELPPPPPP MEEEEEEEEEEE

HELPPPPPP MEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

anonymous12345678901
anonymous12345678901 anonymous12345678901
  • 21-05-2018
The weight increased by 30
The cost increased by 15

Divide 15 by 30
15/30=0.5

Your answer would be $0.5 / lb
Answer Link

Otras preguntas

If 4^x+1 = 64, then what is the value of x^4
24x18=48x9 please find as many different ways as you can to make this equation true please help
SAT Question of the Day: Exotics and indigenous weeds include some of the most ------- species: their visual impact often eclipses that of nearby plants. (A) le
All of the following were goals of the Native American rights movement except A. the return of ancestral artifacts and skeletal remains B. the enforcement of
Why is it easy to walk along a school corridor without bumping into the walls, but it would seem really tricky walking along a cliff ledge,which was the same wh
Which amendment abolished slavery in the United States?
Planning a writing project involves determining: A. how to best research your topic. B. main points, supporting ideas, and the order of your ideas. C. where in
simplify (-3)^-1 + (-1)^-3
12% of the cars sold by Car Dealer A were hybrid cars. 20% of the cars sold by Car Dealer B were hybrids. Which statement must be true? If both car dealers sold
In "Perseverance," which theme is reflected in the lines, "Life's field will yield as we make it / A harvest of thorns or of flowers"? A. Working together he