markemark85
markemark85 markemark85
  • 21-05-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with number 1 please

i need help with number 1 please class=

Respuesta :

ethanambrose ethanambrose
  • 21-05-2018
306 / 3.6 = 85 gallons per minute

5,200 = 85x
x = 61.1764705882

hope this helps
Answer Link
katy123456789 katy123456789
  • 21-05-2018
X=61 ////rounded from decimal
Answer Link

Otras preguntas

A bakery offers a sale price of $3. 50 for 4 muffins. What is the price per dozen.
Developing a shared understanding through communication is complex because __________________. a. everyone interprets the world differently c. learning to commu
Interest groups organized to promote policies that maximize profits and wages for their members are known as: Group of answer choices A Economic interest groups
Axel is conducting some online research, and he wants to narrow down his search to a specific date range, and he only wants to find images. What should he use?
I wouldn't even blink if I (will see) this whole world burning. * had seen saw am seeing see
List three character aspects about the Flop that hated Misha. NEED HELP RIGHT NOW!!!!!!!!!!
Which statements accurately describe the Battle of Guadalcanal?
Which of the following best describes a business code of ethics?
In a chain of consequences after a forest is cleared, what is an immediate, direct impact? O habitat is destroyed O the greenhouse effect increases O species go
Highlighter pens cost $3. 86 per set at an office supply store. Which equation can be used to determine the price, P, of n sets of these pens? n = 3. 86P P equa