jfrazier2007201 jfrazier2007201
  • 22-05-2018
  • Mathematics
contestada

HURRY ILL MARK AS BRAINLEST AND 69 PTS Mira bought 11 cans of tuna for $15.07. Each can cost the same amount. How much money did Mira spend on each can of tuna? A. $1.37 B. $13.70 C. $137.00 D. $165.77 69

Respuesta :

littlemisshelper
littlemisshelper littlemisshelper
  • 22-05-2018
15.07/11 = 1.37. She spent $1.37 on each.
Answer Link

Otras preguntas

In the thermal decomposition of copper carbonate, the black solid left behind weights less than the original copper carbonate . Why?
You want to determine if one peak is steeper than another peak, based on a topographic map. What would you see on the steeper peak?
what is the pink panther?
write short notes on military dictatorship in Chile
If the supplement of an angle is two-third of itself ,then its supplement is
How do you multiply 5/12 times 2/9?
A 430 g football is lying on the ground, then is kicked and is moving at 25 m/s. If the duration of the impact was 0.0010 s, what was the average force on the b
are cockroaches active during the day?
13. Sound waves can't travel through A. a solid. B. a liquid. C. an elastic material. D. a vacuum.
what is a cardinal? please help