tinyhugs2000 tinyhugs2000
  • 25-02-2016
  • Mathematics
contestada

8 rubber stamps cost$11.04.

Which equation would help determine the cost of 10 rubber stamps?

Respuesta :

allanmcclellon1
allanmcclellon1 allanmcclellon1
  • 25-02-2016
if 8 costs $11.04 then 8/11.04=1.38 so each costs $1.38 so you do 10*1.38 and you get $13.80
Answer Link

Otras preguntas

If the water molecule concentration outside the cell is higher than the inside of the cell, the solution outside of the cell is _______.
What volume of water would you add to 15. 0 ml of 12 m hcl to make it to 6. 0 m solution?.
In the context of master​ scheduling, confirmed customer demand for product is defined as.
Jonathon is shopping for a square painting.Each side measures 9.4 inches.What is the Area of the painting?
114.0 g of water is heated using 67.0 W of power, with perfect efficiency. How long will it take to raise the temperature of the water from 15° C to 25° C?
Why do hurricanes spin in a different direction in the northern hemisphere vs. The southern hemisphere?.
hydrogen decomposes quickly when exposed to light. the reaction for decomposing hydrogen peroxide is:
1) why would you want to set the primary key when importing a spreadsheet, rather than to let access assign it automatically?
When you type in sustainable travel, the website for g adventures appears first in the list. This is an example of.
how did the behavior of some young women in the 1920s represented turning away from traditional values