FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 23-06-2018
This is true. If you count the number of lbs, you get 16 and if you count the number of dollars in the same length, you get $4.
Answer Link

Otras preguntas

Any fracture or system of fractures along which Earth moves is known as a A. strain. B. fault. C. deformation. D. stress.
in order to balance an equation, why can you never change a subscript?
You see a lot of handbills and posters sticking on public property. This spoils the beauty of your city and looks unpleasant
A 36 ounce box of cornflakes cost 5.79$
Word problem whose solution is |-70|=70
Where does photosynthesis occur??
Alyssa observed a flock of small birds in her yard. The birds visited a pair of feeders that her parents put out for them and splashed in the birdbath. Which qu
As a new newspaper reporter, Amanda was nervous about doing her first interview with a state senator. She went to a veteran reporter, Clark Webb, for advice. Cl
Both DNA and RNA nucleotides contain three basic components. Nucleotides contain all of the components listed EXCEPT
Xander goes to the movies with his family. Each family member buys a ticket and two boxes of popcorn. If there are five members of his family, let t represent t