FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

NicholeStrawberry NicholeStrawberry
  • 23-06-2018
if every 4 lbs is a dollar then it is true.
Answer Link
epicandcool0203
epicandcool0203 epicandcool0203
  • 20-10-2021

Answer:

True

Step-by-step explanation:

i also did this FLVS test

Answer Link

Otras preguntas

please help me with this question
3.7 code practice, edhesive, please, these other ones are not helpful.
please help this is for a final and i cannot fail
Where did this Cuban Revolution occur?
Questions 2 and 3 are answers to this story problem: Three friends are talking about what they think causes shiny pennies to turn dull. Deandre says, " I think
What was Beringia, and how did it change the course of history?
A rectangle has an area of 420m2. One of the sides is 5m in length. Work out the perimeter of the rectangle.
Describe what you think the motion of the tennis ball will be in these situations Situation -- Predicted Motion -----------------------------------------------
What countries in europe remained neutral during wwi?.
2. Catalytic converters are easily recycled because of the rare metals they contain. A) O True B) O False