trautlashley4217 trautlashley4217
  • 24-07-2018
  • English
contestada

f grapes are $1.60 per 1/2 pound, how many pounds can you buy for $64.00?

Respuesta :

Jerseycitygirl Jerseycitygirl
  • 25-07-2018

The answer is 20 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

A company that makes thing-a-ma-bobs has a start up cost of $18263. It costs the company $1.14 to make each thing-a-ma-bob and the company charges $4.06 for eac
Which of these definitions best describes mood in poetry? the emotional quality of a literary work the message about life the poet wishes to convey pfire the at
if 3x+2y-12 and xy-6 find9xsquare +4ysquare[tex]4y {?}^{2} { + 9x}^{2} [/tex]​
Congressional staffers spend most of their time on
What would happen to aquatic organisms if solid water were denser than liquid water?
Identify the opposite of -4. Then, use complete sentences to explain where -4 and its opposite are located on the number line.
I Need a The Answer Plz!!! Geometry Is Hard
When Mendel conducted his famous genetics experiments with peas, one sample of offspring consisted of 428 green peas and 155 yellow peas for a total of 583 peas
define software as programs for controlling the operation of a computer or processing of electronic data
1. Given the functions f(x)=3x-4 and g(x)=4x+10, find the value of x for which f(x) = g(x) A. 2 B. -2 C. -6 D. -14