saimashahzad123
saimashahzad123 saimashahzad123
  • 26-07-2018
  • Mathematics
contestada

Arturo buys x containers of ice cream shown to take to his friend's party. How much money did Arturo spend if he bought 4 containers of ice cream and a cake that costs $6?

Respuesta :

DjPeaceQueen
DjPeaceQueen DjPeaceQueen
  • 26-07-2018

4x+6 because the ice cream cost is not defined and the cake costs $6.

Answer Link

Otras preguntas

The transition of an electron from an excited energy state to the ground state always results in A. the absorption of energy B. the emission of electromagneti
Can someone help me please
How much of an improvement were early metal weapons over stone?
find I if a=144 ,I=7, and a=5
Why did the colonist view the native american as salvages
square root of 5 + 3 is greater than or less than square root of 5+4
An equation is shown. 2x-4y=8 solve the equation for x in terms of y
If the low power objective and the eyepiece both have a magnifying power of 10x,the total magnifying power of the microscope is
How to the Israelis feel about the Hamas?
All sensitive media on a laptop should be encrypted.