jjuuiiccee jjuuiiccee
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

Number 2 plz answer quickly if I don’t finish by 8:00 I will be in trouble

Number 2 plz answer quickly if I dont finish by 800 I will be in trouble class=

Respuesta :

kaley433
kaley433 kaley433
  • 23-08-2018
You could buy $7 for each tin of popcorn and get 8, $8 for 7 tins of popcorn, or $4 for 14 tins of popcorn
Answer Link

Otras preguntas

Write the multiplication equation that represents the model
please help!!! A store is advertising a sale with 15% off all prices in the store. Sales tax is 8%. Which expressions represent the total cost of buying an ite
If a group of people pillaged a town, what did they do to the town?
Jennifer has built a shelf which can safely support 16.40 pounds. if there are 2.20462 pounds in a kilogram, how many kilograms can jennifer’s shelf support? a.
Suggest 2 reasons why a system might maintenance after a while
If x = 18, evaluate the following expression: 12 + 3
Help me with this i need the answer quick please
what happened when the old man first tried to pull in the marlin?
2 |3x-5| - 4 = 12Solve for xShow work
Which expression is equivalent to (7^3)^−2?