trashburgerr trashburgerr
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

rob bought a magazine for $3 and five erasers, he spent a total of $13. How much did each eraser cost

Respuesta :

Haileybidinger
Haileybidinger Haileybidinger
  • 23-08-2018
You first do 13-3 because that’s how The magazine cost. You end with 10, then divided by five because you have five erasers. The answer is $2 per eraser.
Answer Link

Otras preguntas

Determine the equation of the line with slope m=2/3, passing through the point (0,4)
Which of the following would be an appropriate topic for a descriptive essay? a.) my grandmother’s house is a long way away b.) in my mind, I can picture my gra
Calculate the magnitude of the frictional force of 5g.​
define a project and a development project in your own words.​
. Two planets, both of mass m, are separated by a distance d. Their relative velocity is negligible, and there is an inertial frame in which both planets are es
Which expression can be used to an identity with [(sin)(sec)]^2 + 1?
Which are the product(s) of this chemical reaction? FeCl 3 + 3NH 4OH ->a. 3NH4Fe + Cl3OH b. 3FeCl3NH4OH c. 3NH4Cl + 3FeOH d. Fe(OH)3 + 3NH4Cl ​
find the value of x in the given figure​
balanced equation for bromine and potassium iodide?
Based on the audio, which statement is correct about what Alana does to get ready for her birthday? She has her hair done first and does her nails last. She p