teal557 teal557
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 7 sandwich rolls cost $1.26, how much will 25 rolls cost?

Respuesta :

KennyStudys
KennyStudys KennyStudys
  • 25-09-2018
$4.5 since 1.26/7 is .14 and need 25 so it’s 4.5
Answer Link
vkyles vkyles
  • 11-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which skill involves creating representations of complex objects or processes?
How did geography help the colonies of New York and Pennsylvania prosper?
Why was the social structure of Europe challenged by the growing number of free towns people and he changing economy
How did the size of the us changed from 1776 to 1870??
Most of the evidence we have about early humans comes from _____.
You have been exercising for some time, which has made you sweat a lot. How is your endocrine system helping to conserve water in your body?
does the word each mean multiply
what is the value of the Underlined digit 506087 which 7 is the underlined digit
Compare and contrast the types of digestive system found in worms.
use a number line to solve 245-137