Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

now lets look at a skydiver who jumps out of a plane that has a forward velocity of 40 m/s. ignore air resistance. After 1 second, what is the skydivers forward
Why can velocity and speed be interchanged in the formulas
How would you prepare 1.00 L of a 0.400M solution of copper(II)sulfate, CuSO4?
Find the volume of the cylinder. Use 3.14 for (π Pi) 34 m on top and 27 m down on the right.
What is 194 in radical form
do sand dollars have teeth
Tonya took out a loan to help pay for her house. She borrowed $50,000 for 15 years at a yearly simple interest rate of 5%. How much interest will she end up pay
which property of an object describes how easily electricity travels trough it?
5. Use inductive reasoning to find the next term in the sequence 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 … HELP PLEASE!!!
How did Americans at home aid the war effort