dillonmichaeld4858 dillonmichaeld4858
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If 2 pizzas cost $16.22, how much will 6 pizzas cost as a unit rate

Respuesta :

slixmaster89 slixmaster89
  • 22-10-2018

Answer:

$48.66


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

which of the following is an example of an opened-ended question
A rabbit traveled 60 meters in 4 seconds. What is the unit rate?
which of the following represents a statistical question .how many people went to the concert yesterday .how many hot dogs sellers are working today at the conc
As mayor of Atlanta, what program did Jackson work to promote the most? A.infrastructure b.healthcare c.social security d,lottery Save
Plate tectonics is the theory explaining the structure of the earth's crust and the resulting features and processes of the interaction of the plates that move
You and your friend live 5 mi apart. He says that it is 5 mi from his house to your house and -5 mi from your house to his house. What is the error in his argum
Parallel lines s and t are cut by a transversal r. Which angles are corresponding angles?
HSAs are the most widely used health insurance true or false?
URGENT 30 POINTS Jake has to hit a bottle with a ball to win a prize he throws a 0.4 kg ballwith a velocity of 18 m / s. It hits 0.2 kg bottle and the bottle fl
Can someone please help me. I'm so confused and it's due today. I would be so thankful is someone could help me. I will also give brainliest.