Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

The President can veto any laws that Congress makes, but Congress can override the veto with a 2/3 vote or the judicial branch could declare the law unconstitut
How do the ongoing processes of scientific investigation and technological design interact with each other? a.Scientific investigation discovers new information
When coal is burned, _____ energy is being converted to _____ energy. A. chemical; electrical B. heat; chemical C. electrical; heat D. chemical; hea
What is the radian measure of the smaller angle formed by the hands of a clock at 4 pm?
5/8 of students choose blue, 5/9 of students choose green, 48 students chose red. how many students chose green and blue?
adriana plans to use $260 less than three-fourths of her savings to buy a car. If the purchase price of the car is $9340, how much does she have in savings?
What is located between the paws of the Sphinx
Explain how geography influences everyday life in every society.
Pre-Cal Help!!! (See Attachment)
neither congress nor the states can pass an ___ that inflicts punishment without a court trial